Bennacer, çfarë fjalësh dashurie për Milanin pas kualifikimit: afron rinovimi? – VIDEO

Ishte padyshim një Milan i shkëlqyer ai që mposhti 4-0 Salzburgun në San Siro mbrëmë dhe u kualifikua në fazën eliminatore të Champions League. Ndër paraqitjet më pozitive është sigurisht ajo e Ismael Bennacer, i cili është vërtet i shkëlqyer në mesfushë.

Playmakeri algjerian bëri një ndeshje të shkëlqyer, bëri një provë si lider dhe fitoi duartrokitjet e tifozëve. Ai luftoi, mori topa dhe ishte i kthjellët në organizimin e lojës. Ai ishte pak kudo dhe kjo i ndihmoi shumë shokët e tij të skuadrës kur kishin nevojë për dikë që te qetesonte lojen dhe pastronte zonen…

Pas një mbrëmjeje të tillë, tifozët po bëjnë thirrje për rinovimin e tij edhe per shume vite duke qene se kontrata e tij aktuale ashtu si ajo e Rafa Leaos skadon në qershor të vitit 2024 dhe prej muajsh po zhvillohen negociata për rinovimin e saj. Pas ndeshjes, Bennacer nuk e përmbajti gëzimin dhe shkroi disa fjalë të bukura në rrjetet sociale:

“Historia e një klubi, forca e një grupi, pasioni i tifozëve… duke krijuar një atmosferë drithëruese. Faleminderit të gjithëve, le të fluturojmë në fazën e 16-të!”… Algjeriani është përfshirë plotësisht në projektin e Milanit dhe është i lumtur që është pjesë e ekipit të trajnerit Stefano Pioli.

Ai është shumë titullar dhe vlerëson edhe mbështetjen e fansave, të cilët i kënduan edhe një refren dhe ai u përgjigj në Twitter: “I papërshkrueshme”. Shpresojmë që mbrëmja e djeshme të përfaqësojë një mesazh që shtyn Bennacer dhe klubin kuqezi të bashkohen në negociatat për zgjatjen e kontratës.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara e dinë rëndësinë e lojtarit për ekipin dhe ndoshta do të përpiqen të përshpejtojnë në ditët në vijim. Edhe Sandro Tonali para ndeshjes i kerkoi klubit qe te mbante sa me gjate algjerianin pasi bashke bejne nje mesfushe te shkelqyer.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *