Zbulohet nëna e kujt është e moshuara që u rrąh në Azilin e Pleqve

Ish-ushtari i UÇK-së, Adnan Hyseni është shprehur se gruaja e moshuar që u dhūnůą fizikisht nga punonjësja Aurona Pelaj në një azil në Pejë, është nëna e dëshmorit Taulant Nura.

“NANE E VIDEO ESHTE NANE E DESHMORIT Kete informat ma dha nje mik i imi nga Gjakova. Ajo NANE qe maltretohet mizorisht qenka NANE e nje Deshmori te UÇK-se Taulant Nura nga Gjakova.

Ai ra heorikisht ne Qabrat te Gjakoves bashk me Deshmorin nga Peja Ahmet Gjikolli duke u mundu per lirin e te gjitheve e kjo NENE dhe gjaku i birit te saj u shpagu me tmĕrrïn qe na dheu zemren dhe shpirtit.

Ky dom i tmĕrrïn e jo i kujdesit ne Peje qenka pagu 700/800€ ne muaj qe NENA e Deshmorit te Kombit te kete kujdesin, respektin dhe trajtimin e merituar por mori dhůnïmïn ne mąkªběr qe ne Shqiptart kemi pas vetem nga pushtuesi serbo sllav”, ka shkruar Hyseni.

Për këtë ngjarje ka patur një bum reagime të menjëhershme, si nga ana e qytetarëve, zyrtarë apo edhe personazheve publik në Kosovë dhe në Shqipëri.

“Krijesë e flliqt, e poshtër, … īdīōtę e paskrupullt bashkë me këto hijenat që qeshin dhe inçizojnë. Personalisht këtë të ashtuquajtur infermiere e kisha bø për spitąl në këtë moment.” ka shkruar moderatorja Liberta Spahiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *