Ngjarja në Azilin e Pleqve, Mozzik bën gjestin e madh për të moshuarën

Ngjarja e të moshuarës në Pejë, nëna e dëshmorit Taulant Nuka, ka trishtuar mbarë opinionin publik në Kosovë, Shqipëri dhe kudo në trojet shqiptare dhe diasporë.

Të shumtë ishin personazhet publikë që reaguan pas videos që bëri bujë në media, ku shihej një punonjëse duke i gjùâjtùr me shpùllâ të moshuarës ndërsa disa të tjera qeshnin dhe filmonin.

Përmes një postimi në rrjete sociale, reperi i njohur Mozzik thotë se do të ofrojë mbështetje financiare për familjarët, duke ofruar ndihmën e avokimit për rastin në fjalë.

“PSE E KQYRA KËTË VIDEO? Refuzoj të flas sot do e lë tërë ditën e javën të flas kjo video e tmèrr shmè! E more Zot i madh kursena durimin e runa mendjën

PUBLIKISHT familjarëve të moshuarës le të më lajmrohën nëse kan nevojë për pagesa për një Avokat”, shrkuan ndër të tjera reperi i njohur.

Për këtë ngjarje ka patur një bum reagime të menjëhershme, si nga ana e qytetarëve, zyrtarë apo edhe personazheve publik në Kosovë dhe në Shqipëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *