Maldini sifdon legjendën e Real Madrid: objektivi një talent i madh meksikan. Moncada prej muajsh e ndjek

Geoffrey Moncada dhe bashkëpunëtorët e tij janë vazhdimisht në kërkim të perspektivave me potencial te duhur per Milain për t’ia nenshtruar me pas si profil vizionit të Paolo Maldinit dhe Frederic Massara. Vitet e fundit, zona sportive kuqezi po funksionon shumë mirë dhe synohet për të marrë talente të reja për të ardhmen.

Projekti i klubit parashikon rritjen e investimeve në lojtarët e rinj dhe të cilëve, natyrisht, mund të shtohen edhe shokë më me përvojë për t’i ndihmuar ata në rrugën e tyre të rritjes. Ndërsa presim që arketimet të arrijë shifra të rëndësishme dhe t’i lejojë menaxhmentit të bëjë shpenzime të mëdha në merkaton e transferimeve, politika e miratuar shpesh është të marrësh lojtarë cilësorë me çmime të ulëta dhe të cilët më pas mund të dëshmojnë se janë të përshtatshëm për nevojat e Stefano Piolit.

Ndoshta trajneri do të ishte rehat me disa elementë më të gatshëm në merkaton e fundit, por drejtuesit e zones sportive kanë bërë zgjedhje të sakta dhe ka besim të madh tek ata që kanë mbërritur te Milanello. Për të ardhmen pritet që të mbërrijnë emra të tjerë, ndoshta jo shumë të njohur në Itali.

Sipas asaj që shpjegoi Elfutbolero.com, Milani është ndër klubet e interesuara për të blerë Victor Guzman. Bëhet fjalë për një mbrojtës 20-vjeçar që luan në Meksikë me Club Tijuana. Në gjurmët e djalit është edhe Besiktas, i cili në këtë moment do të ishte më përpara në garë dhe që kishte tentuar tashmë në merkaton e kaluar të verës.

Dhe kushtojini vëmendje Chivas Guadalajara, i cili në Meksikë po bën presion të fuqishëm për nënshkrimin e Guzman. Është mbi të gjitha TUDN ai qe raporton se drejtori sportiv Fernando Hierro ka vendosur të vërë bast mbi të, i konsideruar si një qendër mbrojtëse me një të ardhme të shkëlqyer.

Te somoschivas.com ata nënvizojnë se Chivas mund të bëjë më të mirën e Milanit, duke konfirmuar se interesi i kuqezinjve është real. Guzman u pa mbi të gjitha me rastin e Turneut Maurice Revello që u zhvillua në vitin 2022. Skautët e Moncada sigurisht që vazhduan ta ndiqnin atë. Do të shohim nëse e ardhmja e tij do të jetë në Guadalajara apo do të marrë një rrugë tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *