“Këta nuk janë shqiptarët që unë njoh, më vjen turp”, Xhaka reagon pas ngjarjes së sotme në Azilin e Pleqve

Një video me pamje që të lëbë pa fjalë është publikuar sot kudo nëpër rrjetet sociale. Në një azil në Pejë, një punonjëse e këtij institucioni ka keqtrajtuar një të moshuar, duke u tăllūr dhe duke e gó dítūr, ndërsa koleget e saj qeshnin.

Për këtë ngjarje të shëmtuar, ka reaguar mesfushori shqiptar që luan për Zvicrën, Granit Xhaka. Nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social Instagram, Xhaka është shprehur se ndjehet i shó kũãr . Ndër të tjera, mesfushori ka thënë se këta nuk janë shqiptarët që ai njeh dhe përfaqëson.

“Jam pa fjalë, i shó kũãr, nuk mundem ta besoj, nuk kam arritur ta shoh dot videon deri në fund, aq shumë dh ĩmbje dhe trïshtïm kam në shpirt. E moshuara dhu nøhět pa mëshïrë nga punonjësja e azilit në Pejë nga Aurona Pelaj. Akoma më trªgjïkę është fakti që 5 të tjerqa e shikojnë, qeshin dhe filmojnë. TŪRP, TŪRP, TŪRP

Këta nuk janë shqiptarët që unë njoh dhe përfaqësoj. Gjithmonë jam krenar për vendin dhe origjinën time, por sot jam ndjerë keq si kurrë më parë najherë tjetë. Këta MØSTRA nuk përfaqësojnë vendin tonë. Kjo ngjarje e sotme na ka ulur kokën të gjithëve. Familjeve tju vij tūrp cfarë edukate ju kanë dhënë këtyre.

Gruaja e dhūnūăr sot në azilin e pleqve është nëna e dëshmorit të luftës për clirimin e Kosovës, Taulant Nora u vr ª për lirinë dhe pavarsinë e disa bishave dhe mönstrăvě që dhūnöjnë prindërit, shtetin, atdheun dhe flamurin.

Mjerim për këtë brez që po rritet mbi degjenerimin moral dhe trªgjědī për nënat dhe baballarët që sakrifikuan gjithë jetën, por nuk e gëzuan as Kosovën, as Shqipërinë nga bishat që po i pinë gjªkún popullit. Măllkuąar qofshin bijtë e mbrapshtë të këtij kombi”, ka shkruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *