I riu në Gjermani i hedh 1500 euro në koncert, këngëtari shqiptar ia kthen mbrapsht: Lodhja e emigrantit është…

1500 euro i ka hedhur ngë emigrant në skenë këngëtarit Labinot Tahiri, i cili ishte duke performuar në një lokal në Gjermani.

Tahiri ka publikuar një video ku shihet duke mbledhur eurot e hedhura në skenë dhe ia kthen dialit që ia hodhi duke thënë se ata mund t’i dhurojë për bamirësi në Kosovë.

Ndër të tjera në postimin e tij shkruan “Lodhja dhe jeta e gurbetqarit është e barabartë me hjekat e prindêrve tanë derisa ata na kanë rritur neve dhe nuk dua qê ti shfrytzoj asnjeherë”.

“Një rast në Gjermani, ku një gurbetqar mi ka hedhur 1500€ dhe ato ia ktheva sepse boll që publiku shqiptar vjen nēpër mbremjet tona dhe nuk ka nevojë për bakshish!

Pastaj ai me tha se pêr rastet humane dua ti dhuroj, i thash që kur do qê jeni në Kosovë i dhuroni aty ku ju thot zemra se boll kemi raste. Lodhja dhe jeta e gurbetqarit është e barabartë me hjekat e prindêrve tanë derisa ata na kanë rritur neve dhe nuk dua qê ti shfrytzoj asnjeherë.

Mjafton që gurbetqari punon dhe kontribon për atdheun tonë. Unë i falenderoj nga zemra të gjithê. Me dashuri, Labi Kosovë e Shqipërisë” shkruan këngëtari.SHIH VIDEON

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *