Legia rikthen në ekipin e parë Celhakën pas 14 javësh “internim”, Muçit po i ndodh njësoj si sezonin e kaluar

Legia e Varshavës vazhdon që të mbajë në gjirin e saj dy prodhimet e Tiranës, Jurgen Celhaka dhe Ernest Muçi, që nuk është se po iu shkon ashtu si pritej.

Mesfushori u kthye nga “internimi” pas 14 ndeshjeve. Me ardhjen e trajnerit të ri, lojtari u dërgua në ekipin e dytë të Legias ku ka qëndruar deri tani.

Megjithatë, në ndeshjen e fundit me Jagelonian, Celhaka qëndroi në stol me ekipin e parë. Shoqëri do t’i bënte edhe Ernest Muçi.

Ashtu si edhe në sezonin e shkuar, futbollisti shquhet për një super nisje të sezonit me golat e tij dhe më pas me rënien e formës, ku shpeshherë e shikon takimin nga stoli.

Vjet iu vu faji kryesor trajnerit serb që për hir të së rejtës nuk është se u soll dhe aq mirë me Mucin, jo për shkak të origjinës, por ishte një trajner problematik me sjelljen ndaj lojtarëve.

Për këtë arsye Legia e largoi në fund të sezonit dhe mori një trajner të ri, i cili e ka rikthyer ekipin në garë për titullin kampion pasi vjet rrezikonte për të rënë nga Kategoria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *