Kur një “selfie” të mêrr jêtën, 15-vjeçarja biê nga pàllàtí

Ky është momenti fatkeq ku një adoleshente në Turqi humbi jetën teksa râ nga pallatii, ndërsa po tentonte të kapte telefonin e saj.

Melike Gun Kanavuzlar, 15 vjeç, humbì jêtën pasi rà nga tarraca e një ndërtese teksa po tentonte të kapte telefonin e saj që i ra gjatë një “selfie”.

Ngjarja u shënua në qytetin e Ortacas në Mugla, në Turqi. Incidenti u filmua nga kamerat e sigurisë nga fqinjët rreth ndërtesave të zonës.

Mjekët dhe policët vrapuan në vendin e ngjarjes dhe adoleshentja u dërgua në spitalin shtetëror në gjendje kritike, sipas raportimeve lokale.

15-vjeçarja u transferua në pavionin e kujdesit intensiv në qytetin e Muglas në jugperëndim të Turqisë ku për 18 ditë për jetën e saj para se të ndërronte jetë.

Kjo nuk është hera e parë që dëgjojmë ngjarje të tilla për shkak të “selfie”, por padyshim ngjarjet e tjera nuk kanë qenë kaq dràmàtíke sa kjo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *