Stefano Pioli në Casa Milan për rinovimin: detajet e kontratës së re. Pse u zgjodh dita e sotme…

Pas humbjes zhgënjyese ndaj Torinos, Milani është gati të ngrihet dhe ta bëjë në mënyrën më të mirë të mundshme. Gjithmonë fillon me të, me njeriun që në tre sezone mundi të shënojë ngritjen e kuqezinjve. Stefano Pioli është gati të rinovojë kontratën me Milanin. Pikërisht sot do të ndodhë ngjarja e lumtur.

“Si në dasma, mbetet vetëm për të rinovuar zotimet”, deklaroi trajneri në prag të ndeshjes Torino-Milan. Epo, gjithçka do të ndodhë shpejt. Siç mësohet nga Sky Sport, Stefano Pioli sapo ka mbërritur në Casa Milan për nënshkrimin.

Pas formaliteteve të zakonshme, klubi kuqezi do të komunikojë statusin zyrtar me detajet e reja të kontratës përmes një shënimi zyrtar në faqen e tij të internetit. Nje firme pra e dashur nga te gjitha palet dhe pikerisht pas nje humbje si sinjal besimi!

Marrëveshja e re që do të lidhë Piolin me Milanin do të skadojë më 30 qershor 2025, pra dy vjet më shumë se kontrata ekzistuese që skadonte në vitin 2023. Rinovim me rritje për trajnerin e Milanit, gjithnjë e më shumë në qendër të projekteve aktuale dhe të ardhshme të klubit.

Pioli, kujtojmë, është ulur në pankinën e kuqezinjve që nga 9 tetori 2019: në rrugën e tij në krye të skuadrës ai fitoi Scudetton sezonin e kaluar, i 19-ti në historinë e Milanit. Sipas Antonio Vitiello rroga e tij do te kaloje nga 3 mln euro ne 3.5 mln euro ne sezon dhe bonuse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *