Nëna e Sokol Olldashit i përlot të gjithë me dedikimin: Shpirti im e ndjeve se do ikje, unë të pres akoma

Kozeta Mamaqi, nëna e Sokol Olldashit ka përkujtuar të birin, nëpërmjet një ded kimi prekës që sigurisht po bën xhiron e portaleve dhe rrjeteve sociale/

Ajo ka shpërndarë një poezi të Olldashi dhe bën dedikim prekës për djalin e ndjerë. Mamaqi shkruan “shpirti im gjithçka e parandjeve sepse e njohje jetën deri gjer në kaplilare”.

“Shpirti im , gjithshka e parandjeve, sepse e njihje jeten gjer ne kapilare. E njohe te miren dhe te keqen qe kur ishe filiz dhe ndjeve e provove aqe shume dh mbje …

Ike per te me lene mua me shpirt te vr re e mall pafund per ty, i miri im…Sa mall shpirt…Ike per te mos u kthyer, ndersa une pres, pres , pres…Te dua shume…!” shkruan nëna e ish-deputetit.

Kujtojmë që demokrati i ndjerë Sokol Olldashi ndërroi jetë si pasojë e një aks denti më 20 nëntorit 2013, por që nëna e tij shpesh ka ngritur pikëyetje në lidhje me këtë ngjarje.

Kujtojmë se Sokol Olldashi ishte një nga emrat më me peshë në PD, ish-ministër dhe me disa poste të tjera të rëndësishme brenda partisë dhe në qeveri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *