“Ishte irritues, pres diçka tjetër nga ai…”: Leao, ish-legjenda e Milanit kërkon më shumë. “De Ketelaere? I hutuar sepse ka një fiksim”

Sonte do te luhet Torino-Milan, një ndeshje vërtet thelbësore jashtë fushe për kuqezinjtë, të cilët nuk mund të ndalen pasi Napoli fitoi sërish dje dhe u ngjit në +6 në renditje por gjithashtu edhe Atalanta ka kapercyer kuqezinjte e Piolit.

Do të jetë një ndeshje e vështirë përballë një skuadre që tani e kam ndërgjegjësuar dhe dëshiron të bëjë një paraqitje të shkëlqyer para tifozëve të tyre. Arrigo Sacchi prezantoi sfidën mes granatës dhe Djallit duke folur për Gazzetta dello Sport dhe duke paralajmëruar një ndeshje shumë të komplikuar për kuqezinjtë, ndaj një kundërshtari që tashmë ka besim.

Ish-trajneri i kuqezinjve foli edhe për skuadrën kuqezi në përgjithësi, duke shpjeguar se është në rrugën e duhur për të përvetësuar mentalitetin europian që e dallonte skuadrën që drejtonte vite më parë: “Shenjat janë të mira. Këtë e dëshmon mentaliteti europian kur ndaj çdo kundërshtari të gjithë lojtarët sulmojnë dhe më pas mbrojnë”.

Sacchi më pas u përqendrua te individët, duke lavdëruar dhe në të njëjtën kohë duke qortuar Rafa Leaon: “Vazhdimësia i mungon. Në Zagreb fillimisht ishte acarues, më pas shënoi një gol të bukur. Unë do të doja ta shihja atë gjithmonë duke ndjekur lojtarin e tij kur ai niset drejt zonës së kuqezinjve”.

Një koment edhe për Charles De Ketelaere dhe vështirësitë e tij në këtë fillim: “Sot është një djalë i hutuar. Ai ka frikë të luajë, hyn me ankthin se duhet të provojë vlerën e tij. Shpresoj që ai të arrijë të nxjerrë në pah cilësitë e tij”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *