Gjyshja angleze dashurohet me 35-vjeçarin: Mezi pres të martohem, ai nuk më do për paratë

Një pensioniste britaníke 80-vjèçáre ka në plan të martohèt me të dashùrin e sáj egjíptian, edhe pse ai është vetëm 35 vjèç. Britaníkja është dhjetë vite më e madhe se mamaja e egjíptianit.

Iris Jones ra në dashùri me Mohamed Ahmed Irbriham pasi u njohën në rrjetet sociale. Pasioni e përfshiu mènjèherë për egjíptianin e papùnë dhe pas katër ditësh vèndòsën të martohen në Kajro, por nuk kishin letrat e dùhura.

Irisi insiston se i dashùri i sáj nuk e ka mendjen te párátë e sáj. Ajo shton se qèllimi i tij nuk është pasáporta britaníke. “Ai më ka thënë se është gati që ta trègòjë këtë përmes një márrëveshje párámartesore,” thotë britaníkja. Vetëm pak orë pasi u tákuan, ata bènë s´eks.

“M’u dùk vetja síkur isha e vίrgjër sërish. Nuk ishte e lehtë, por ishte shumë romantíke,” thotë Iris, e cila ka nja katër dekada pa e provuar, që pas ndarjes me të shoqín.

Për momentin ajo jèton me një pension. Ish-pástruesja ka në pronësi një shtëpi me vlerë 220 mijë sterlina. Mohamed thotë se nuk i interesojnë párátë. Sipas tij, lumturia nuk blihèt me párátë.

Kjo romancë ka zemέruar djemtë e Irisit. Ata kanë párálájmërùar mamanë, por ajo u ka thënë se egjíptiani nuk është i fíksuar pas páráve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *