TS | Caktohet “axhenda” Milan-Real mbi Brahim Diaz! Dy rrugë për t’u ndjekur

Milan do të zhvillojë bisedime me drejtuesit e Real Madridit gjatë Kupës së Botës ne Katar për të kërkuar njëfarë qartësie rreth të ardhmes së Brahim Diaz, pretendon një raport i shkruajtur nga Tuttosport qe shpjegon: “Spanjolli do të jetë në fund të huazimit të tij dy-vjeçar në Milano kur të vijë qershori i ardhshëm.

Më pas atij do t’i kërkohet të kthehet te Real Madrid pasi ata e zotërojnë atë, por duket se Milani do të donte të paktën të eksploronte idenë për ta mbajtur atë në një marrëveshje të përhershme dhe ka nje klauzole prej 22 mln eurosh per te shlyer. Ne fakt, Real Madrid nga ana tjeter sigurisht qe mund te paguante 27 mln euro por vetem me nje kusht…

Ne fakt, sipas Real Madrid, nese Brahim Diaz do te vleje te pakten mbi 35 mln euro ne merkato dhe do te kete kerkesa, ata do ta blejne nga Milani dhe do te mendojne shitjen e tij, ndryshe do ta lejonin klubin kuqezi ta blinte per 22 mln euro.

Megjithate, drejtori teknik Paolo Maldini dhe drejtori sportiv Frederic Massara do të takohen me përfaqësuesit e Real Madridit gjatë pushimit për Kupën e Botës në Katar për të diskutuar një marrëveshje të re të mundshme për lojtarin.

Milani ka të ngjarë të luftojë edhe më shumë për ta mbajtur atë nga sa pritej më parë, pasi ai ka prodhuar një formë të mrekullueshme javët e fundit, duke u bërë jetik për sistemin e Milanit. Ketu futet ne loje nje tjeter zgjidhje: huazim me detyrim blerje per veren e vitit 2023! Kjo do te thote se cmimi mund te ishte edhe me i vogel, duke perfshire edhe bonuse”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *