Ndryshimet ndaj Torinos në formacion, ka mbetur vetëm një dyshim i fundit!

Pas suksesit të rëndësishëm në Ligën e Kampionëve ndaj Dinamo Zagrebit me rezultatin e thelle 4-0, Milani rinis nga kampionati, ku do të jetë mysafir i Torinos së Juricit me rastin e javes së dymbëdhjetë të kampionatit të Serisë A. Disa ndryshime për trajnerin Pioli, i cili vazhdon të beje rotacione me shumicen e lojtarëve në skuadër për shkak të shumë takimeve të ngushta para pushimit për Kupën e Botës.

Tatarusanu konfirmoet në porte duke pasur parasysh mungesën e Maignan, ndërsa Simon Kjaer pushon në mbrojtje: në vend të tij Fikayo Tomori kthehet në qendër të mbrojtjes, pasi ishte jashte në Zagreb për shkak të skualifikimit. Keshtu, mbrojtja do te xhiroje serish dhe kete here per t’i dhene me shume minuta Tomorit qe ka pushuar.

Pankine edhe për Ismael Bennacer, me Pobegan që duhet të zërë vendin e tij përkrah Sandro Tonalit. Messias është kthyer në sulm, aty ku konfirmohet Leao ne te majte ndersa pyke do te jete Divock Origi. Balotazhi i vetem eshte mes Brahim Diaz dhe De Ketelaere.  Për momentin spanjolli duket se është përpara, por fleta e votimit do të shpërbëhet vetëm nesër.

FORMACIONI I MUNDSHEM: Tatarusanu, Kalulu, Tomori, Gabbia, Theo, Tonali, Pobega, Messias, Brahim, Leao, Origi. Balotazhi mes Brahim-De Ketelaere (55-45) Asnje i skualifikuar! Te padisponueshem: Maignan, Calabria, Florenzi, Saelemaekers, Ibrahimovi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *