Reja nuk e “duron” dot, De Biazi për lojtarin e Shqipërisë: Do doja ta kisha në ekip

Xhani De Biazi, ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare, ka në admirim të veçantë për Armando Brojën dhe nuk është i vemti që flet kështu për sulmuesin kuqezi.

Edhe pse gjatë viteve të tij në Shqipëri ai ka drejtuar disa nga sulmuesit më të spikatur në historinë e përfaqësueses kuqezi, De Biazi pranon se Broja është i veçantë për cilësitë që ka.

Duke folur për “tribalfootball”, tekniku i cili aktualisht drejton përfaqësuesen e Azerbajxhanit, ka shprehur admirimin e tij për sulmuesin shqiptar të Çelsit.

“Unë nuk e njoh atë, por ai ka cilësi teknike dhe fizike që janë të jashtëzakonshme. Ai duhet të vazhdojë të punojë shumë dhe të japë 100% në çdo minutë që luan për ekipin.

Për të mund të them se do të dëshiroja të kisha lojtarë si ai në ekipin tim”, ishin fjalët e De Biazit për sulmuesin e përfaqësues shqiptare.

Ndërkohë që Edi Reja që e ka në ekip nuk di ta shfrytëzojë dhe të marrë maksimumin prej tij ashtu sic do bënte kushdo trajner tjetër, vërtet për të ardhur keq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *