“Të jesh duke humbur 7-0 dhe të bësh spektakël në tribunë”, tifozët e Vllaznisë lënë përshtypje fantastike në Angli

Vllaznia e femrave ka humbur me shifrat 8-0 ndaj Chelsea. Pas një ndeshje në shtëpi me Realin e Madridit, ku u mundën me rezultatin 0-2, vajzat e Shkodrës shkuan në shtëpinë e londinezeve. E vetmja gjë që do të mbahet mend nga ky takim ishin tifozët shqiptarë.

Të gjitha biletat ishin shitur për ta, rreth 400 të tilla. Gjatë gjithë kohës nuk ka munguar mbështetja dhe thirrja në kor: “Vllazni”.

Kjo ka lënë mbresa të mëdha te kundërshtarët, po aq sa fakti se kur rezultati shkoi në 7-0, tifozët shqiptarë hodhën tymuese dhe nisën spektaklin si të ishin në fitore. Jashtë çdo imagjinate, të tjerë do të kishin braktisur stadiumin.

Mes qindra tifozëve shqiptarë të pranishëm në stadium në sfidën ndaj Chelsea-t, kishte një mbështetës të veçantë: Armando Brojën.

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, i cili luan për Chelsea-n, ishte bashkë me familjarët e tij për t’u dhënë paksa zemër vajzave kuqeblu, duke ditur edhe diferencat mes dy skuadrave ishin të mëdha.

Brrohoritjet “O sa mirë me qenë shqiptar!” ishin sigurisht edhe për talentin e Chelsea-t, që po e lartëson emrin e bashkëkombësve të tij me cilësitë e tij të jashtëzakonshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *