Pobega kthehet në Torino: “Respekt për Juric, por dua dhe unë titullin te Milani…”

Tommaso Pobega, mesfushori i Milanit, është intervistuar nga Tuttosport në kuadër të ndeshjes kundër Torinos mbrëmjen e së dielës. Intervista do te dale vetem neser ne gazeten torineze teksa sigurisht qe thelbi i saj eshte pasqyruar qe sonte. Këto janë disa nga deklaratat e tij:

“Trajneri Juric është një person i drejtpërdrejtë, i vërtetë. Nuk i pëlqen të mashtrojë, nëse duhet të të thotë diçka, ta thotë në fytyrë. Për mua e diela do të jetë një lojë e veçantë, në të cilën dua të bëj mirë. Viti i kaluar ishte personalisht një sezon i mirë, kam krijuar marrëdhënie të mira dhe lidhje të mira me disa lojtarë, stafin dhe klubin.

Do të gjejmë një Torino që do të dëshirojë të fitojë, për të treguar se të gjithë ata punojnë në stërvitje per te arritur cdo rezultat”. Dhurata për Tommy, megjithatë, quhet Milan: “Dua të fitoj edhe une Scudetton pasi shokët e mi e bënë këtë sezonin e kaluar. Ne do të bëjmë çmos për të fituar yllin e dytë ne fanelle”

Pas eksperiencave me Ternana, Pordenone dhe Spezia, Milani e dërgoi Pobegan në huazim në Torino, ku ai do të punonte në një sërë rolesh të ndryshme në mesfushë nën drejtimin e Ivan Juric, duke shënuar disa gola të rëndësishëm dhe në përgjithësi duke pasur një sezon të rëndësishëm zhvillimi.

Ai u kthye në bazë përpara sezonit të verës dhe këtë herë Stefano Pioli vendosi që ai ishte gati për një vend në rotacionet e mesfushës së Milanit, me rrugëtimin e tij duke bërë hapin tjetër pasi shënoi në Champions League kundër Dinamo Zagrebit muajin e kaluar, i pari i tij për kuqezinjtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *