Rrëmben thìkën dhe u mësyn 6 personave, mes tyre futbollistin e Monzas që bëhet për spital

Një 46-vjeçar italian, i cili duket se vuante nga problemet mendore, ka rrezikuar të bëjë një mas*akër në qendrën tregtare Milano Fiori në Assago, në Milano. Ai ka rrëmbyer një thikë brenda supermarketit Carrefour dhe pa paralajmërim ka nisur të godasë njerëz të rastësishëm, duke vra*rë një punonjës 30-vjeçar të rrjetit të madh të shpërndarjes dhe duke plagosur rëndë 4 të tjerë.

Tre prej tyre janë transportuar me kod të kuq në spital dhe kuadri klinik duket shumë i rëndë. Për momentin personat e përfshirë janë 6 vjeç, nga 28 deri në 81 vjeç. Karabinierët e komandës provinciale të Milanos po punojnë për rindërtimin e dinamikës, por tani për tani përjashtojnë që në bazë të gjestit të ketë një matricë terroriste.

Në mesin e të lënduarve edhe Pablo Marì, mbrojtësi spanjoll i Monzas, arriti me një goditje që nuk do t’i kishte shkaktuar dëm shqetësues lojtarit të Serisë A. Adriano Galliani, drejtor menaxhues i Monzas, iu bashkua – së bashku me trajnerin Palladino – futbollistit Pablo Mari, qe mbeti i plagosur nga një goditje me thi*kë në një qendër tregtare në Assago. Ai ndodhet në spitalin Niguarda.

Këto janë deklaratat e menaxherit për Tg2 Post: “Lojtari ka pasur një plagë mjaft të thellë në shpinë, depërtuese, por nuk ka prekur organet vitale si mushkëritë: nuk është në rrezik për jetën. Më thonë se ai duhet të shërohet mjaft shpejt – shtoi ai – Ai ka muskuj të lënduar. Por nuk është shumë serioz.

Ai është i vetëdijshëm dhe po i bëjnë qepje në një sallë operacioni ose diçka të tillë. Por përsëri, e rithem, nuk është në rrezik për jetën”. Edhe Milani ka dashur te jape mesazhin e tij dhe mbeshtetjen duke uruar per sherim te shpejte dhe nje mendim per viktimen…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *