NGA ANGLIA | Gati oferta nga Premier League, para edhe lojtar për të arritur te Tonali!

Milani eshte fokusuar te fusha dhe sigurisht te mbyllja e vitit ne menyren me te mire te mundshme duke pasur disa ndeshje vendimtare, por mbi te gjitha 90 minuta si ato ndaj Salzburg. Por, ne kampionat gjithashtu duhet te merren me seriozitet ndeshjet ndaj Torinos, Spezias, Cremoneses dhe Fiorentina-s!

Në fakt, të mërkurën e ardhshme, ndaj Salzburgut, kalimi i turit do të varet tërësisht nga kuqezinjtë, të cilët do të kenë në dispozicion dy nga tre rezultate për të kaluar në raundin e dytë. Është e pashmangshme që te një sezon i deritanishëm jashtëzakonisht pozitiv – veçanërisht në Serinë A, ku Milan është i dyti me tre pikë pas liderit Napoli – ka disa lojtare te Stefano Piolit qe tërheqin vëmendjen e klubeve më të mëdha evropiane…

Mes tyre, Liverpool duket i gatshëm ta kete seriozisht për Sandro Tonalin. Siç raporton gazeta e njohur angleze Express, të kuqtë do të ishin të gatshëm të ofronin edhe Naby Keita si homolog teknik për të arritur mesfushorin italian. Duke futur sigurisht edhe para ne mes per te rritur vleren pasi Tonali kushton gati dyfish me Keita aktualisht…

Por, duket e pamundur qe kuqezinjte te heqin dore nga Sandro Tonali dhe gjithashtu vete futbollisti te lere fanelen e klubit qe dashuron dhe qe sapo ka rinovuar pasi mberriti me ulje rroge drastike dhe qendroi duke sakrifikuar. Liverpool me pare ishte informuar edhe per Bennacer pasi ne ate sektor te fushes ka probleme…

Megjithatë, Milani nuk është i gatshëm të qëndrojë pranë dhe të shikojë. Klubi kuqezi në fakt, sipas Mirror, do të kishte synuar Jonathan David, një sulmues 22-vjeçar i Lille, i cili tha se ishte “Gati për t’u hedhur në një klub të madh”. Sipas portalit britanik, megjithatë, konkurrenca është mjaft e ashpër: Arsenali, Chelsea dhe Manchester United janë gjithashtu në gjurmët e Davidit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *