Lojtari u kthye pas dëmtimit, Maldini dhe Massara e duan në verë! 30 mln euro mjaftojnë

Merkato e Milanit eshte gjithmone aktive ne kerkim te elementeve cilesore dhe sigurisht qe Maldini dhe Massara jane duke ndjekur futbolliste te raportuar edhe nga Moncada. Mes tyre, i preferuari luan ne Serie A dhe pikerisht aty po fokusohet vemendja.

Kthimi – E bëri për 25 minuta kundër Atalantës, më pas për rreth gjysmë ore kundër Veronës. Hamed Junior Traore pas frakturës së metatarsalit më në fund është në dispozicion të trajnerit Dionis te Sassuolo, i cili dalëngadalë po e aktivizon në skuadër.

Ndaj verdhebluve mbërriti menjëherë një asistim vendimtar për golin e Frattesi. Talenti i lindur në vitin 2000 ne vere ishte shumë prane me Milanin. Lojtari vazhdon të jetë në radarin e Djallit, i cili studion rritjen e tij me vëmendje të veçantë. Aftësia për të luajtur në role të shumta të repartit te avancuar është sigurisht një pikë në favor të tij.

Sassuolo ka vendosur të mos e shesë atë, por verën e ardhshme ata mund të mos jenë në gjendje t’i mbajnë. Traore ka ndërruar agjent, tani ka të njëjtin si Messias. Ai ka pasur më shumë se një bisedë me Milanin, por lojtari është shumë i njohur në Itali dhe në mbarë Evropën.

Sassuolo shpreson të jetë në gjendje ta shijojë atë, në mënyrën më të mirë të muajve të fundit, në mënyrë që të mund ta shesë me çmimin më të lartë të mundshëm, mbi 30 milionë euro. Veç Milanit vëmendje edhe Napolit por edhe Juventusit. Në Angli, është West Hami i zakonshëm që së shpejti mund të dalë përpara, pa harruar Tottenhamin e Conte-s dhe Brighton-in e De Zerbit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *