Vajzat e Vllaznisë në histori, futbollistet e Chelsea luajnë “tenis” me shkodranet

Vllaznia mposhtet thellë me rezultatin 8-0 përballë Chelsea-t, në Londër, në ndeshjen e raundit të dytë të fazës së grupeve të Championsit.

Në fakt, nuk është se pritej ndonjë surprizë përballë një prej skuadrave të grupit, megjithatë vajzat kuqeblu bënë shumë pak për të përballuar këtë kundërshtar.

Katër gola shënoi Kerr, tre Harder dhe një Svitkova. Sfida tjetër e grupit, ajo mes Realit të Madridit dhe PSG-së u mbyll pa gola.

Kryeson grupin Chelsea me gjashtë pikë të plota, Reali i Madridit ndjek me katër pikë, PSG një pikë dhe mbyll Vllaznia me zero pikë.

Pavarësisht humbjes së sotme me rezultat të thellë, vajzat e Vllaznisë kanë bërë histori duke u kualifikuar për herë të parë në Champions League.

Fati u tregua i padrejtë me shkodranet duke iu rezervuar një grup me kundërshtarë shumë të fortë si Chelsea, Reali dhe PSG, 3 klube gjigante me shumë përvojë dhe buxhet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *