Shoku i skuadrës bën premtimin e madh për Asllanin: Do e ndihmojmë atë djalë, ai ka një…

Kristjan Asllani është një nga premtimet më të mëdha të Shqipërisë teksa talenti elbasanas këtë sezon është bërë pjesë e një klubi të madh si Interi.

Edhe pse minutat nuk i ka pasur të shumta nga ana e trajnerit Simone Inzaghi, sërish për mesfushorin nuk mungojnë elozhet nga ana e shokëve të skuadrës.

Së fumdmi, ai që komplimenton dhe ekzalton cilësitë e Asllanit është Henrik Mkhitaryan. Armeni shprehet se lojtari shqiptar ka potencial të jashtëzakonshëm ndërsa shton se të gjithë veteranët e skuadrës po e ndihmojnë.

“Alternativat aty në mesin e fushës nuk mungojnë, por vendos trajneri Inzaghi, ne mundohemi ta ndihmojmë sa më shumë të jetë e mundur duke dhënë më të mirën në fushë.

Në mendimin tim, Asllani ka një potencial të jashtëzakonshëm me një dëshirë të madhe për t’u përmirësuar, gjë që shihet cdo ditë në stërvitje.

Kërkon gjithnjë të mësoj dhe ne si më të vjetërit e grupit po mundohemi ta ndihmojmë sa më shumë. Na duhet kontributi i të gjithë lojtarëve dhe duhet të ndihmojnë gjithnjë njëri-tjetrin”, tha Mkhitaryan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *