E mbani mend “taramelen” tek: Piter Pani? Xhejsoni tregon momentin kur hyri në shtëpinë e re: Po qaja

Xheision Bafti, ishte një nga fëmijët në programin “Piter Pan” i cili mori gjithë vëmendjen në atë edicion. Të gjithë e thërrisnin “Taramelja”, pasi nuk e shqiptonte dot shkronjën “K”.

Xheision fitoi shumë fansa. Ëndrra e tij ishte që kur të rritej ta bënte familjen e tij me një shtëpi të re. Prandaj produksioni ia bëri realitet dhe e bëri me një shtëpi me ndihmën e shqiptarëve.

Së fundmi ai është ftuar në emisionin “Ditë e Re” ai ka treguar emocionet kur hyri në shtëpinë e re. “Më vjen nostalgji nga videot e mia në Youtube.

Kur hyra në shtëpinë e re brenda më prisnin të gjithë fëmijët që ishin me mua të “Piter Pan”, unë i pashë po bëra sikur nuk i pash. Unë po qaja se ishte shtëpi e re. Se shpia që kisha në fshat të binte në kokë.”, tregon Xheison.

Xheison një femijë i sinqertë dhe gjithmonë i buzeqeshur shpreh dëshirën e tij për të qënë si prezantues ku moderatori Arjon Muça i le hapësirën në vendin e tij.

“Taramelja” shpreh pelqim te madh per shtëpinë e tij që iu dhurua nga emisioni “Në kurthin e Piter Pan”, por Xheison tregon se nuk mban më kontakt me moderatoren Alketa Vejsiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *